Odborné ekonomické praxe v zahraničí

Devatenáct žáků třetích ročníků absolvuje v období květen až červen díky programu Erasmus+ svou odbornou praxi ve firmách ve státech Evropské unie – Irsko, Španělsko, Německo a Lotyšsko.
Pracovat budou například v právnické firmě, v jazykové škole, hotelech na recepci, realitní kanceláři a na podobných administrativních pozicích. Během svého pobytu získávají praktické zkušenosti s prací v administrativě, jako je zakládání a vytváření dokumentů, práce s firemními softwary i komunikace se zákazníky.  Kromě odborných dovedností a znalostí získají během praxe i spoustu zkušeností s životem v jiné zemi Evropské unie. Velmi důležitou součástí praxí je vylepšení znalostí anglického, španělského a německého jazyka díky komunikaci ve firmách, v hostitelských rodinách i při dojíždění do práce.
Na tříměsíční praxi vyrazí v červnu na žákyně třetího ročníku, která v Dublinu bude pracovat v jazykové škole. Vrátí se nejen s mnoha novými zkušenostmi, výbornou znalostí jazyka, ale i s certifikáty a doporučeními od zaměstnavatele.