Favorita jsme dlouho trápili

V pondělí 28.11. se studenti Obchodní akademie zúčastnili již tradičního florbalového turnaje středních škol, který nese název Subterra Cup. V rámci okresního kola, konaného ve sportovní hale v České Lípě, bylo šest družstev rozlosováno do dvou skupin po třech. Z každé skupiny pak postoupili pouze vítězové, kteří spolu sehráli utkání o postup do krajského finále.  Ve skupině „A“ se naši florbalisté postupně utkali s Průmyslovou školou a školou Klíč. Skupinu „B“ hrály týmy Gymnázium Česká Lípa, Gymnázium Nový Bor a Euroškola. Velkým favoritem celého turnaje byla Průmyslová škola. Právě proti ní nastoupilo naše družstvo hned v prvním zápase a nevedlo si vůbec špatně. Dlouho se čekalo na úvodní branku, Průmyslovka musela čelit několika našim šancím, ale když i ta největší příležitost skončila pouze na břevně brány, udeřila dvěma slepenými góly právě Průmyslovka. Ta tak zvítězila v tomto „předčasném finále“ 2:0. Naši hráči však zaslouží pochvalu za to, jak dlouho budoucímu vítězovi okresního kola vzdorovali. Následné utkání proti Klíči ovládli naši hráči v poměru 8:0, čímž si zajistili konečné 3. místo v turnaji.

Obchodní akademii reprezentovali tito studenti: Vojtěch Jirka, Albert Kouba, Vojtěch Kříž, Tadeáš Hanl, Adam Šlechta, Daniel Sviták, Matěj Ulman, Matyáš Flekl, Vít Havel, Václav Drahoš, Filip Foubík, Miloš Mach a Lukáš Bahník.

smart
smart
smart