Okresní kolo ve futsalu

Dne 1. prosince 2023 se v Městské sportovní hale v České Lípě konalo okresní kolo ve futsalu. Turnaje se zúčastnilo sedm škol, které byly rozlosovány do dvou základních skupin. Z každé skupiny postupovaly dva nejlepší celky, které se mezi sebou utkaly v následující vyřazovací části. Naši hráči postoupili ze skupiny z prvního místa, když oba své zápasy vyhráli poměrem 5:0 nad Gymnáziem Mimoň a 2:0 nad Průmyslovkou. V semifinále je poté čekala Euroškola, se kterou si poradili výsledkem 3:0. Do finále tak naši futsalisté vstupovali jako jediný tým, který neprohrál ani jeden zápas a dokonce ani neobdržel jediný gól. I ve finále naši hráči potvrzovali roli favorita a proti Průmyslové škole si vytvářeli mnoho šancí, které ale bohužel končily pouze na tyčích. Zlomový moment přišel necelé dvě minuty před koncem. Rozhodčí se dopustil hrubé chyby, když uznal branku našeho soupeře, které evidentně předcházelo hraní rukou. Času na vyrovnání pak zbývalo málo a naši hráči, kteří za celý turnaj inkasovali pouze jedinou branku, se tak museli smířit s celkovým druhým místem.

Naši reprezentanti: Tadeáš Hanl, Aleš Kukucz, Josef Majerech, Milan Vlasák, Jakub Lacina, Matyáš Bobelák, Lukáš Jandáč, Petr Slovák a Filip Hrňa se celý turnaj prezentovali velmi dobrým týmovým a organizovaným výkonem.