Erasmus day na Obchodní akademii

Naše škola využívá možností, které nabízí vzdělávací program Evropské unie Erasmus+ a jeho akreditace jako jsou zahraniční odborné ekonomické stáže, platforma e-Twinning a Partnerství malého rozsahu ve vzdělávání.

Ve čtvrtek 15. 6. 2023 proběhla v rámci projektu Erasmus+ na naší škole konference, na které účastníci odborných ekonomických praxí v zahraničí prezentovali svým spolužákům, pedagogickému sboru, rodičům i zástupcům místních firem a krajského úřadu své zkušenosti z pracovních stáží v Irsku, Španělsku, Německu, Holandsku a Lotyšsku. Žáci pracovali v kancelářích právních firem, muzeí, hostelů, nejrůznějších obchodů nebo realitních kanceláří. Naučili se nejen plnit zadané úkoly, ale také si práci aktivně vyhledávat, dodržovat pravidla firem, a to vše v cizím jazyce. Nabyli také sebedůvěru v to, že se dokáží sami zorientovat v cizí zemi, domluvit se a poradit si v nových a často nečekaných situacích. Všechny nově nabyté zkušenosti využijí v dalším vzdělávání a následné praxi.